|

نقشه جدید متجاوزان سعودی برای متوقف کردن پیشروی رزمندگان یمنی در مارب + نقشه میدانی

استان تعز در روز‌های گذشته صحنه درگیری‌های سنگین بود.

نقشه جدید متجاوزان سعودی برای متوقف کردن پیشروی رزمندگان یمنی در مارب + نقشه میدانی
کد مطلب : 4855

به گزارش گروه وبگردی تراز اقتصاد ، پیشروی گسترده رزمندگان یمنی در مناطق مرکزی و شمال غرب استان مارب در یک ماه گذشته باعث شد عناصر ائتلاف سعودی عملیاتی را در جبهه دیگر برای فرار از شکست و فشار بر رزمندگان یمنی در حومه شهر مارب ترتیب دهند.

ائتلاف سعودی با باز کردن جبهه جدید در استان تعز تلاش می‌کند مارب، مهم‌ترین پایگاه اشغالی را در مرکز یمن حفظ کند چرا که به خوبی می‌داند اگر پیشروی‌های رزمندگان را متوقف نکند و این شهر را از دست دهد با عواقبی بسیار سنگین روبه رو خواهد شد.

براساس آخرین اخبار به دست آمده، عملیات عناصر ائتلاف سعودی در مرکز استان تعز در بخش‌های «جبل حبشی و مقبنه» آغاز شده است؛ این عملیات را گروهی موسوم به «مقاومت وطنی» تحت رهبری «طارق صالح» شروع کرده است.

نقشه جدید متجاوزان سعودی برای متوقف کردن پیشروی رزمندگان در مارب + نقشه میدانی

به گفته منابع میدانی، عملیات مزدوران سعودی از سمت «سه راه الوازعیه» و کوه «رحنج» و مناطق جنوبی کوه «حبشی» ترتیب داده شد و نیرو‌های یمنی با وجود مقاومت گسترده مجبور شدند به دلیل حجم سنگین حملات از برخی نقاط به صورت محدود عقب نشینی کنند.

به گزارش مشرق، نیرو‌های یمنی فقط از روستا‌های «الکویحه و الطویر» و کوه «الهوب» عقب نشینی کردند؛ نیرو‌های هوایی ائتلاف نیز در جریان درگیری‌ها مواضع رزمندگان را هدف قرار دادند و همین مسئله در عقب نشینی‌ها تاثیر گذار بود.

در حال حاضر، درگیری‌ها میان رزمندگان یمنی و عناصر ائتلاف سعودی در محور شرقی و جنوب شرقی «سه راه الوازعیه» و مناطق شمالی «الکدحه» ادامه دارد؛ این محدوده درگیری مناطق مرزی دو بخش «جبل الحبشی و مقینه» محسوب می‌شوند.

براساس آخرین اطلاعات به دست آمده، نیرو‌های یمنی نیز به طور دقیق در مناطق و کوه‌های «الکدحه، غباری، المغدر، الروی، المنصوره، العنصاب، الحنایه و…» حضور دارند و از موضع خود در برابر نیرو‌های ائتلاف دفاع می‌کنند.

مزدوران سعودی قصد دارند با پیشروی از سمت سه راه الوازعیه خود را به همرزمانشان در کوه رحنج برسانند یا عملیات را در همین مسیر به صورت عکس ادامه دهند تا رزمندگان را در این محدوده (الکدحه، غباری، المغدر، الروی، المنصوره، العنصاب، الحنایه و …) محاصره کنند.

در مقابل رزمندگان می‌توانند با اعزام نیرو‌های تازه نفس به این محدوده و همچنین مقاومت در برابر مزدوران سعوی از سمت «کوه المقدر» به سمت مناطق شرقی از جمله «الخیامی، کوه الحریم و …» پیشروی و خود را به جاده راهبردی «تعز - التربه» برسانند و این مسیر را مسدود کنند و کمک رسانی نیرو‌های ائتلاف را به شهر تعز و حومه قطع کنند که در نهایت در متوقف شدن موقت عملیات مزدوران تاثیر می‌گذارد.

نقشه جدید متجاوزان سعودی برای متوقف کردن پیشروی رزمندگان در مارب + نقشه میدانی

در حال حاضر حدود ۴۵ درصد از خاک استان تعز شامل مناطق شمالی، مرکزی و شرقی از جمله «الراهده، الهجده، الجند، الکدحه و …» در کنترل رزمندگان یمنی است؛ ۵۵ درصد از مساحت استان شامل مناطق جنوبی و غربی از جمله «المخا، پایگاه خالد بن ولید، التربه، المسراخ، ذیاب و…» در اشغال است.

به گزارش مشرق، بخش جنوب غربی استان تعز به تنگه راهبردی باب المندب متصل می‌شود و مناطق جنوبی غربی یمن که در کنار ساحل واقع شده اند را به استان الحدیده و مناطق مرکزی یمن وصل می‌کند و همین موقعیت اهمیتش را چند برابر کرده است.

منبع: مشرق

انتهای پیام/

دیدگاه تان را بنویسید