|

تلاش گروهک منافقین برای تخریب اسناد جنایت‌هایشان در مقابل دادگاه حمید نوری

همزمان با رسیدگی به پرونده حمید نوری، در مقابل ساختمان دادگاه نمایشی وی، جمعی از ایرانیان مستقر در سوئد نمایشگاهی از تصاویر و اسناد جنایات فجیع این گروهک تروریستی که اقداماتش با گروه داعش مقایسه می‌شود، برگزار کردند.

تلاش گروهک منافقین برای تخریب اسناد جنایت‌هایشان در مقابل دادگاه حمید نوری
کد مطلب : 32364

«حمید نوری»، شهروند ایرانی که از آبان سال ۹۸ در سلول انفرادی سوئدی‎ها به سر می‌برد، در روند یک دادرسی غیرقانونی، بنا بر شکایت تعدادی از اعضای گروهک تروریستی منافقین و به اتهامات واهی در کشور سوئد مورد محاکمه قرار گرفته و در طول دو سال و نیم گذشته با نقض مکرر حقوق شهروندی از جمله نگهداری در سلول انفرادی، ضرب و شتم و عدم دسترسی به پزشک روبرو بوده است.

همزمان با رسیدگی به این پرونده، در مقابل ساختمان دادگاه نمایشی حمید نوری، جمعی از ایرانیان مستقر در سوئد نمایشگاهی از تصاویر و اسناد جنایات فجیع این گروهک تروریستی که اقداماتش با گروه داعش مقایسه می‌شود، برگزار کردند.

بنابر برخی آمار‌ها بیش از ۱۲ هزار نفر از مردم ایران به دست این گروهک خائن و جنایتکار به شهادت رسیده‌اند.

علی‌رغم اینکه این نمایشگاه با هماهنگی نهاد‌های دولتی سوئد و با مجوز رسمی برگزار شده بود، عده‌ای از اعضای گروهک تروریستی منافقین با حضور در محل نمایشگاه تلاش کردند با حمله به این نمایشگاه آثار جنایت‌های هم گروهکی‌های خود را از بین ببرند که با تلاش‌های انجام شده، آن‌ها نتوانستند در کار نمایشگاه خلل جدی وارد کنند.

گروهک تروریستی منافقین از روز گذشته با انتشار اطلاعیه‌هایی از عناصر مستقر خود، خواسته بود با حضور در مقابل دادگاه حمید نوری از برگزاری این نمایشگاه ممانعت به عمل آورند.

سوئد ازجمله کشور‌های اروپایی است که به محیطی امن برای منافقین تبدیل شده؛ حمایت از فعالیت‌های خرابکارانه، پناه دادن به قاتلان مردم ایران و اقدامات خصومت آمیز علیه مسلمانان تنها بخشی از سیاست‌های این کشور در برابر جمهوری اسلامی ایران و مسلمانان است.

بخشی از منافقین پس از پایان یافتن جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، سوئد را به دلیل آزادی‌های تروریستی که می‌توانند در آن کشور داشته باشند برگزیدند و در آنجا اقامت یافتند. آن‌ها دولت سوئد را هم‌سو با خود می‌دیدند یا اینکه حداقل خطری از سوی آن دولت متوجه آن‌ها نبود

اقدامات تخریبی منافقین در کشور سوئد علیه ایران از نخستین روز‌های حضورشان در آن کشور آغاز شد. علاوه بر اینکه بخشی از اقدامات تروریستی منافقین درسوئد طرح‌ریزی و برنامه‌ریزی شد، در آن کشور نیز اقداماتی علیه سفارت ایران انجام دادند. در فروردین ماه سال ۱۳۷۱ منافقین به سفارت جمهوری اسلامی ایران در استکهلم حمله کردند که روابط دو کشور را تحت تاثیر قرار داد.

منافقین همچنان در سوئد حضور دارند و در برهه‌های مختلف دست به اقدامات خرابکارانه می‌زنند؛ اقداماتی که با حمایت دولت سوئد انجام می‌شود. در دهه گذشته که حضور اعضای سازمان مجاهدین خلق در فضای مجازی پررنگ‌تر شد، افرادی از کشور‌های سوئد، فرانسه و آمریکا به آلبانی رفتند و به منافقین آموختند که چگونه در شبکه‌های اجتماعی فعالیت کنند و به تبلیغ و نشر پیام‌های خشونت‌آمیز بپردازند.

همدستی دستگاه قضایی سوئد و منافقین در ماجرای (حمید نوری)

حمید نوری آبان ماه سال ۹۸ برای حل و فصل اختلافات خانوادگی دختر خوانده‌اش عازم استکهلم سوئد شد، اما در بدو ورود به فرودگاه دستگیر گردید.

آبان ۹۸ دو نفر از اعضای سابق گروهک منافقین گزارشی حاوی ادعا‌ها و اتهاماتی علیه نوری از طریق یک دفتر حقوقی در انگلیس به مقامات سوئدی ارائه می‌کنند و همزمان به بهانه حل و فصل اختلاف خانوادگی دخترخوانده نوری، وی را به سوئد می‌کشانند. دادستان سوئدی بدون انجام تحقیقات جامع، از دادگاه درخواست حکم دستگیری و بازداشت نوری را می‌کند و مبنای این درخواست نیز صرفاً اظهارات و خاطرات چند تن از اعضای منافقین بود.

از زمان دستگیری نوری تا تکمیل به اصطلاح تحقیقات و ارائه کیفرخواست در ۵ مرداد ۱۴۰۰، ۲۱ ماه به طول انجامید و در تمام این مدت و بعد از آن او در حبس انفرادی به سر برد

در این ماجرا دولت سوئد به مسئولیت خود تحت کنوانسیون ۱۹۶۳ وین ناظر بر روابط کنسولی برای اطلاع این بازداشت به سفارت جمهوری اسلامی ایران در استکهلم عمل نکرد و مراتب را به اطلاع خانواده‌اش هم نرساند. در طول مدت حدود ۲ سال پس از بازداشت، علیرغم اینکه خانواده این تبعه ایرانی چند بار نیز به سوئد سفر کرده بودند، اما مقامات سوئدی اجازه ملاقات به آن‌ها را ندادند.

همچنین با وجود اینکه آقای نوری از ضعف بینایی رنج می‌برد و بار‌ها از مقامات زندان درخواست کرده بود تا بتواند به چشم پزشک مراجعه کند و از عینک استفاده نماید، اما به این خواسته وی هم توجهی نشد.

بنابر اظهارات دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان، با نوری در زندان به طور غیر انسانی و تحقیرکننده‌ای نیز رفتار شد.

این اقدامات در حالی صورت گرفت که کشور سوئد مدعی حمایت از حقوق بشر است و همواره به قطعنامه‌های حقوق بشری علیه ایران نیز رای مثبت می‌دهد.

چهره طنز ماجرا آنجاست که در جلسه هفتادم دادگاه حمید نوری در کشور سوئد، پیامک تبریک نوروزی رئیس جمهور سابق که به صورت سامانه‌ای برای تمام شماره تلفن‌های همراه فعال ایرانی ارسال و در حافظه تلفن همراه نوری وجود داشته به عنوان یکی از مستندات وکلای منافقین در این پرونده علیه نوری مورد بحث و بررسی قرار گرفت!

منبع : میزان

دیدگاه تان را بنویسید