|

تکرار شیطنت معاندین در شبکه‌های مجازی

فیلمی با عنوان کمبود مرغ در چابهار و حمله مردم این شهرستان به یک مرغداری در حال انتشار است که فرماندار ویژه چابهار انتشار آن را شیطنت معاندین دانسته است.

تکرار شیطنت معاندین در شبکه‌های مجازی
کد مطلب : 31261

بعد از اقدام دولت برای آزادسازی قیمت‌ها و تخصیص مستقیم یارانه‌ها به مردم، شبکه‌های معاند و رسانه‌های بیگانه با تمام قوا به میدان آمده‌اند و با نشر محتوا‌های تکراری مربوط به سنوات گذشته و بعضاً ساختگی تلاش دارند نارضایتی عمومی در سطح کشور را به جامعه القا کنند که البته تاکنون ناکام مانده‌اند.

در این میان سیستان و بلوچستان نیز از انتشار چنین محتوا‌هایی بی‌نصیب نمانده است و در آخرین اقدام امروز و در ساعات اخیر فیلمی تحت عنوان کمبود مرغ در چابهار و حمله مردم این شهرستان به یک مرغداری در حال انتشار است که فرماندار ویژه چابهار در گفتگو با تسنیم انتشار آن را شیطنت معاندین دانسته است.

جواد سپاهی فرماندار چابهار با تکذیب چنین موضوعی از برقراری آرامش در بازار شهرستان چابهار خبر داد و اظهار داشت: فروشگاه‌ها طبق روال معمول به کار خود مشغول هستند و با وجود افزایش قیمت چند کالای اساسی هیچ‌گونه ناآرامی در منطقه رخ نداده است چرا که مردم از اقدام دولت مردمی به‌نفع مردم مطلع هستند.

واقعیت ماجرا چیست؟

این در حالی است که این فیلم نیز در ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ با عنوان "‌هجوم مردم شهرستان نیکشهر برای سرقت مرغ از مرغداری‌ها"در فضای مجازی دست به دست می‌شد، اما همان زمان حبیب رئیسی رئیس جهاد کشاورزی شهرستان نیکشهر با اشاره به اینکه "فیلم منتشرشده در فضای مجازی مربوط به فروش مرغ زنده در یکی از مراکز عرضه مرغ زنده شهرستان است" ادامه داد: فروشگاه مربوطه که فیلم آن در فضای مجازی پخش شده سهمیه یک هزار مرغ از بخش "بنت" شهرستان نیکشهر دریافت کرده بود که حین فروش و تحویل مرغ به مردم بی‌نظمی صورت گرفته است.

وی افزود: در واقع در لحظات فیلمبرداری که فیلم آن توسط شبکه‌های معاند نیز منتشر شده، مردم در حال دریافت مرغ خریداری شده هستند، اما صف به هم ریخته و به همین دلیل صدای کسی را نیز می‌شنوید که در فیلم به طور واضح می‌گوید "در را ببندید" که قصد دارد مردم بیشتری برای خرید وارد فروشگاه مرغ نشوند تا بی‌نظمی مدیریت شود.

منبع: تسنیم

دیدگاه تان را بنویسید