|

۳ راه برای محافظت از لاستیک‌های خودرو در برابر گرما

رطوبت و گرما می‌تواند تأثیرات مخرب بسیاری بر لاستیک‌های خودرو شما بگذارد.

۳ راه برای محافظت از لاستیک‌های خودرو در برابر گرما
کد مطلب : 30729

در طول گرمای تابستان، مهم است که وسیله نقلیه خود را خوب نگه دارید، اما نه فقط داخل آن را، بلکه بیرون ماشین را هم همینطور. در حالی که تعمیر روتین موتور و روغن امری عادی است، بسیاری از رانندگان فراموش می‌کنند که مراقب سایر جنبه‌های مهم، به‌ویژه لاستیک‌ها باشند.

رطوبت و گرما می‌تواند تأثیرات زیادی بر لاستیک‌های شما بگذارد آن‌ها را خشک می‌کند، آن‌ها را خراب می‌کند، فشار آن‌ها را افزایش می‌دهد و به آن‌ها آسیب می‌رساند.

تمیز کنید

لاستیک‌هایتان را به‌طور مرتب تمیز کنید و روی آن‌ها را با یک محافظ بپوشانید تا در برابر گرما مقاومت کنند. تمیز نگه داشتن آن‌ها از خشک شدن یا پوسیدن سریع آن‌ها جلوگیری می‌کند.

با استفاده از اسپری و برس تمیزکننده لاستیک، می‌توانید به راحتی تایر‌های خود را در خانه یا به کارواش بروید و لاستیک‌های خودرویتان را تمیز کنید.

بررسی کنید

لاستیک‌هایتان را به‌طور مرتب از نظر وجود ترک‌ها، توده‌ها، حباب‌ها یا فرسودگی غیرمعمول بررسی کنید. همچنین باید فشار باد لاستیک‌هایتان را هر دو هفته یکبار چک کنید و آن‌ها را تا PSI توصیه‌شده باد کنید. فشار تایر به طور طبیعی به مرور زمان کاهش می‌یابد، بنابراین مهم است که مطمئن شوید تایر‌های شما سالم است. وقتی لاستیک‌هایتان سرد هستند فشار باد لاستیک‌هایتان را چک کنید (ماشین شما ۳ ساعت رانندگی نکرده است).

خودرو خود را توسط مکانیک بررسی کنید تا مطمئن شوید که بالانس دارد و چرخ‌ها متعادل هستند. مراقبت از لاستیک‌های خود به شما کمک می‌کند تا مشکلات را قبل از اینکه شما را گرفتار کنند، تشخیص دهید.

ماشین را سنگین نکنید

وسیله نقلیه خود را با بار اضافی سنگین نکنید. هر چه خودروی شما سنگین‌تر باشد، برای توقف به ترمز بیشتری نیاز دارد. این به معنای اصطکاک بیشتر در جاده داغ است که منجر به سایش سریعتر می‌شود. همچنین مراقب شتاب گیری‌های سریع یا توقف‌های سریع باشید.

البته، اگر به یک سفر جاده‌ای خانوادگی رفته اید، راهی برای جلوگیری از اضافه وزن ماشین وجود ندارد. در این مورد، مطمئن شوید که فشار باد لاستیک خود را پس از بارگیری ماشین و قبل از شروع سفر بررسی کنید. فشار لاستیک شما ممکن است زمانی که ماشین شما تخلیه می‌شود خوب باشد، اما وقتی وزن اضافی بچه‌ها و چمدان خود را اضافه کردید، ممکن است فشار باد لاستیک شما خیلی پایین باشد.

داشتن تایر‌های کاملاً کارآمد برای ایمنی شما در جاده بسیار مهم است. در گرمای امسال، مطمئن شوید که مراقب لاستیک‌های خود هستید تا از سالم بودن و عملکرد خوب آن‌ها مطمئن شوید و اگر نگرانی دارید، به مکانیک خود مراجعه کنید.

منبع: سایت طلا

دیدگاه تان را بنویسید