|

گاز روسیه | صادرات گاز روسیه | صادرات گاز روسیه به آلمان

آلمان : در موقعیتی در هستیم که می‌توانیم واردات گاز روسیه را متوقف کنیم!

صادرات گاز روسیه به آلمان متوقف خواهد شد؟!

آلمان : در موقعیتی در هستیم که می‌توانیم واردات گاز روسیه را متوقف کنیم!
کد مطلب : 34817

به گزارش تراز اقتصاد به نقل از تسنیم از راشاتودی، اولاف شولتز، صدراعظم آلمان روز شنبه طی اظهاراتی تأکید کرد که این کشور می‌تواند با بحران انرژی فعلی کنار بیاید و آماده مقابله با توقف احتمالی واردات گاز طبیعی روسیه است.

شولز در یک سخنرانی ویدیویی گفت: ما در دوره سختی زندگی می کنیم... اما آماده ایم. برای مثال، ما آمادگی داریم روسیه به طور کامل گاز خود را به دلیل جنگ علیه اوکراین قطع کند.

وی افزود: ما پایانه هایی را در سواحل شمالی آلمان برای واردات گاز طبیعی مایع ایجاد کرده ایم. ما در مصرف گاز صرفه جویی کرده‌ایم. بار دیگر از توان تولید نیروگاه های زغال سنگ استفاده می‌کنیم.

صدر اعظم آلمان در ادامه گفت: در ابتدای سال آینده، ما این فرصت را خواهیم داشت تا در صورت لزوم از نیروگاه های هسته‌ای باقیمانده در جنوب آلمان استفاده کنیم... ما یک بسته کمک جامع برای حمایت از کسانی که نمی توانند به راحتی با چنین چالش‌هایی از نظر مالی کنار بیایند، آماده کرده‌ایم.

بحران گاز اتحادیه اروپا از هفته گذشته که روسیه جریان گاز به آلمان را از طریق خط لوله نورد استریم 1 "به طور نامحدود" متوقف کرد، تشدید شده است. صادرات گاز روسیه از طریق اوکراین ادامه دارد، اما این صادرات کسری از سطح قبل از جنگ است.

در آلمان، کمبود سوخت نگرانی‌هایی را درباره موج احتمالی ورشکستگی در میان تامین‌کنندگان انرژی ایجاد کرده است.

اوایل این هفته، کلاوس-دیتر ماوباخ، مدیرعامل شرکت آلمانی واردکننده گاز یونیپر، هشدار داد که این کشور ممکن است مجبور شود در زمستان سهمیه بندی گاز را اعمال کند.

طبق برآورد گلدمن ساکس، سهمیه بندی انرژی می تواند به این معنی باشد که این کشور 65 درصد از صنعت خود را از دست خواهد داد.

 

دیدگاه تان را بنویسید