|

نفت|قیمت نفت|قیمت صادرات نفت

کاهش صادرات نفت روسیه، قیمت نفت را بالا خواهد کشید!

محدود شدن نفت روسیه باعث افزایش قیمت نفت شد!

کاهش صادرات نفت روسیه، قیمت نفت را بالا خواهد کشید!
کد مطلب : 34795

امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت خام برنت و آمریکا هر دو با افزایش قیمت مواجه شدند.

نگرانی از اینکه روسیه در روزها و ماه‌های آینده عرضه این کالا را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در بازارهای جهانی کاهش دهد عاملی برای رشد قیمت شده است.

امروز وزرای کشورهای اروپایی در نشستی اعلام کردند که به دنبال این هستند قیمت نفت و گاز روسیه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کاهش دهند، اما روسیه در واکنش به این اظهارات اعلام کرده که چنین اقدامی منجر به شکست خود غربی‌ها خواهد شد و برنامه آنها برای کاهش قیمت نیز نتیجه‌ای نخواهد داشت.

رویترز اعلام کرد: افزایش قیمت نفت در روز جاری به دلیل ترس و نگرانی بازار از کاهش عرضه است، اما قیمت نفت دومین هفته کاهشی خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به دلیل افزایش مبتلایان کووید 19 در چین و نیز افزایش نرخ بهره که عاملی برای کاهش تقاضا شده، ثبت کرده است.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه تهدید کرده که هر گونه کاهش قیمت باعث خواهد شد که روسیه صادرات خود به اروپا را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کاهش دهد.

امروز قیمت نفت برنت با 1.49 دلار افزایش نسبت به روز گذشته بشکه‌ای 90 دلار و 64 سنت معامله شد. نفت وست تگزاس آمریکا هم 1.38 دلاری داشت و بشکه‌ای 84.92 دلار به فروش رفت. قیمت بنزین هم امروز رشد 3.33 دلار را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ثبت کرد و گالنی 237 دلار و 94 سنت معامله شد.

دیدگاه تان را بنویسید