|

خلاصه معاملات بورس امروز سه‌شنبه پنجم اسفند

اقتصاد نیوز : در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با افت ۲ هزار و ۷۲۱ واحدی به رقم یک میلیون و ۲۱۱ هزار و ۷۶۳ واحد رسید.

خلاصه معاملات بورس امروز سه‌شنبه پنجم اسفند
کد مطلب : 1143

شاخص هم وزن نیز ۹۹۷ واحد نزول کرد و در سطح ۴۳۵ هزار و ۹۶ واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابوس ۲۷ واحد افت کرد و به رقم ۱۷ هزار و ۲۲۵ واحد رسید.

سه نکته مثبت بازار امروز

بازار امروز سه نکته مثبت داشت. نکته اول رشد شاخص در یک ساعت پایانی معاملات بود. شاخص کل که تا ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه به سطح یک میلیون و ۲۰۸ هزار واحد تنزل کرده بود، در یک ساعت پایانی معاملات رشد کرد و ۳ هزار واحد بالا آمد.

همچنین امروز ارزش معاملات خرد ۱۱۵ درصد افزایش یافت و به رقم ۵ هزار و ۵۴۶ میلیارد تومان بالغ شد. رشد ارزش معاملات خرد نشان دهنده افزایش نقدشوندگی بازار است. نکته سومی که در بازار امروز دیده می‌شود رشد تقاضا و افت عرضه‌های پایانی بازار نسبت به روز گذشته است. در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به روز دو‌شنبه ۲۱ درصد افزایش یافت و به رقم ۲۳۵ میلیارد تومان رسید. ارزش صف‌های فروش نیز ۴۲ درصد کاهش یافت و ۲ هزار و ۹۲۹ میلیارد تومان شد.

سهم‌های تاثیرگذار بر شاخص

در معاملات امروز فارس (صنایع پتروشیمی خلیج فارس)، شستا (شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی) و خودرو (ایران خودرو) بزرگان قرمزپوش بازار بودند که بیشترین تاثیر را در افت شاخص داشتند.

ارزش معاملات کل

ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۱۱ هزار و ۲۷۲ میلیارد تومان رسید که نسبت به روز دوشنبه ۲۶ درصد کاهش یافته است.

اینفو بورس

دیدگاه تان را بنویسید