|

بورس | فرابورس | عرضه اولیه بورس

ریزش 8 هزار و 920 واحدی بوس تهران

امروز ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار برای ششمین روز پی در پی منفی شد و 275 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد. در میان صنایع، گروه فلزات اساسی بیشترین خروج سرمایه را ثبت کرد.

ریزش 8 هزار و 920 واحدی بوس تهران
کد مطلب : 34717

به نقل از اکوایران، در معاملات روز یکشنبه سی اُم مرداد ماه، شاخص کل بورس پایتخت با ریزش 8 هزار و 920 واحدی نسبت به روز شنبه به رقم یک میلیون و 429 هزار و 898 واحد رسید.  

شاخص هم وزن بورس نیز با افت 888 واحدی در سطح 396 هزار و 522 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) 56 واحد پائین آمد و در سطح 18 هزار و 960 واحد باقی ماند.  

تغییر مالکیت سهام 

امروز ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار برای ششمین روز پی در پی منفی شد و 275 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد. در میان صنایع، گروه فلزات اساسی بیشترین خروج سرمایه را ثبت کرد. 

در معاملات روز یکشنبه بیشترین خروج پول حقیقی به سهام وامید (شرکت مدیریت سرمایه گذاری امید) اختصاص داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن 15 میلیارد تومان بود. پس از وامید، نمادهای های وب (شرکت داده گستر عصر نوین-های وب) و فمراد (شرکت آلومراد) بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

در مقابل، بیشترین ورود پول حقیقی به نماد فخوز اختصاص داشت. پس از فخوز، نمادهای سامان، شپدیس، اوان و بورس در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. 

نمادهای پیشران

امروز نماد «فولاد» بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص کل داشت و به تنهایی هزار و 964 واحد شاخص را پائین کشید. پس از فولاد، نمادهای «فارس» و «کچاد» بیشترین تأثیر را در افت شاخص کل  بورس  داشتند و نمادهای «وبانک»، «کالا» و «خساپا» بیشترین تأثیر افزایشی را بر شاخص کل داشتند. 

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس خساپا صدرنشین است و خودرو و های وب در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز نمادهای دی، فزر و آریا پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.  

ارزش معاملات بورس

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 15 هزار و 884 میلیارد تومان کاهش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 11 هزار و 426 میلیارد تومان بود که 72 درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد. 

امروز ارزش معاملات خرد سهام با کاهش 11 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 2 هزار و 788 میلیارد تومان رسید. 

صف‌های پایانی بازار 

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های فروش پایانی بازار نسبت به روز کاری قبل کاهش یافت و 17 میلیارد تومان بود. ارزش صف‌های خرید نیز نسبت به پایان روز کاری گذشته رشد کرد و در رقم 87 میلیارد تومان ایستاد. 

دیدگاه تان را بنویسید